Aktiviteler

Aktiviteler modülü ile portföyünüzde yer alan firmalarla ilgili tüm iletişim girişimlerini (E-Mail, Toplantı, Ziyaret gibi) kayıt altına alarak raporlayabilirsiniz.

Aktiviteler modülü, Portföyünüzde yer alan firmalarla ilgili tüm iletişim girişimlerini kayıt altına alarak raporlayabileceğiniz ve gelişim sürecinizi takip edebileceğiniz bir modülümüzdür.
Favoriler özelliği, sizin için önemli olan kayıtların (Müşteri, Aktivite, Randevu, Firma, Hatırlatıcı kaydı gibi) bir klasör altında toplanarak tek tıklamayla ilgili kayda girmenizi sağlayan bir özelliğimizdir.

Favoriler özelliği sayesinde kayıtlarınıza tek tıklamayla ulaşabilirsiniz. Bu özellik size zaman kazandırır, aynı zamanda CRM’inizi kullanmayı kolaylaştırır, takip gücünüzü arttırır ve iş verimliliğinizi yükseltir.

Favoriler özelliğini kullanabilmeniz için herhangi bir kaydın içine girerek sağ üst köşede yer alan Yıldız simgesine tıklamanız gerekiyor. Eğer yıldız’ın rengi sarıya dönüşürse ilgili içeriği Favorilere eklemiş olursunuz. Favorilerden çıkarmak için yıldız simgesine tekrar tıklamanız yeterlidir.
Seçtiğiniz modülle ilgili raporlara ulaşabilmek için her modülün üst kısmında yer alan gösterge paneli düğmesine ve/ya sol menüde yer alan Raporlar bağlantısına tıklayabilirsiniz.
Evet, Aktiviteler modülü ile satış ekibinizin planlamasını yapabilirsiniz.

1-) Satış ekibinizi sisteme tanımlayın

Oluşturacağınız aktiviteleri ekibinize atayarak sonuçları online takip edebilmek için öncelikle ekibinizi sisteme tanımlamalısınız. Eğer sadece tek kullanıcı olarak çalışıyorsanız tüm aktiviteleri kendinize atayarak üretim performansınızı online takip edebilirsiniz.

2-) Firma portföyünüzü oluşturun

Halihazırda hizmet verdiğiniz firmaları DinamikCRM’e toplu olarak aktarmalı ve/ya tek tek oluşturmaya başlamalısınız. Aktivitelerinizi sadece firmalarla değil Müşteriler, Potansiyel Müşteriler, Kişiler ve Çalışanlar ile de gerçekleştirebilirsiniz.

3-) Aktiviteleri oluşturarak planlamaya başlayın

Ekibinizi oluşturup, hizmet verdiğiniz firmaları eklediğinize göre artık aktivite planlamaya başlayabilirsiniz.

Bir firma ile Toplantı, Ziyaret, Yemek, Telefon Görüşmesi ve E-Posta aktiviteleri gerçekleştirilebilir. Firma için harcanan tüm eforu görebilmeniz için gerçekleşecek tüm aktiviteleri DinamikCRM’e kaydetmelisiniz.

İlgili gün, hafta veya ay içerisinde yapılmasını istediğinizi aktiviteleri kaydettiğiniz an planlama işiniz tamamlanmış olur.

4-) Ekip üyeleriniz artık aktivitelere başlayabilir

Ekip üyeleri Mobil Uygulamamızı kullanarak kendilerine atanan aktiviteleri kolayca başlatabilir. Bu arada mobil çalışmak için uygulamamızı indirmek şart değil. DinamikCRM’in responsive yapısı sayesinde cep telefonu veya tabletlerdeki tarayıcılar üzerinden de çalışmak mümkün.

Ekip üyeleri kendilerine verilen e-posta adresi ve şifreyle DinamikCRM’e bağlanarak çalışmaya başlayabilir.
İçerisinde bulunduğunuz modülün (Örneğin Müşteriler, Teklifler gibi) en üst kısmında bir kupa simgesi göreceksiniz. Bu simge hedefler bölümüne erişiminizi sağlar.

Daha önce tanımladığınız bir hedef yoksa simgeye ilk tıkladığınızda size özel hedefleriniz otomatik olarak oluşacaktır.

Eğer daha önce bu bölüme tıkladıysanız ve/ya tıklamadan hedeflerinizi oluşturmak istiyorsanız sırasıyla;

Kontrol Paneli > CRM Ayarları > Hedefler

bağlantılarını takip ederek hedeflerinizi oluşturabilirsiniz.

Tavsiyemiz bizim tanımladığımız hedeflerle başlayarak zaman içerisinde kendi tanımlarınızı yapmanız yönünde.

Yapılacaklar, seçtiğiniz kayıt özelinde yapmayı planladığınız işleri takip etmenize yarayan basit bir görev takip uygulamasıdır.

Bir örnek vermek gerekirse;

  • Müşteriye hoş geldin araması yapmayı unutma
  • Evrakları talep et
  • Sözleşmeyi hazırlayarak kargoya ver
  • Tahsilat takibini gerçekleştir

Yapılacaklar sayesinde İş akışınıza en uygun görevleri rahatlıkla ilgili kayıtla ilişkilendirebilirsiniz.

Her kayıt için sınırsız Yapılacaklar ekleyebilir, daha sonra ilgili kayıt altından ve/ya Görevler modülü üzerinden tüm listeye ulaşarak yönetebilirsiniz.

Evet, aktiviteleri excel ortamına aktarabilirsiniz.

Bunun için Araçlar > Dışarı Veri Aktar bağlantılarına tıklayarak Aktiviteler seçeneğini işaretleyip İndir düğmesine basmanız yeterlidir.

Bu özelliği aktif ettiğiniz takdirde ilgili modül içerisinde herhangi bir kayıt oluşturan kullanıcı sadece kendi kayıtlarını görebilir ve bu kayıtlar üzerinde işlem yapabilir.

Bu özellik kullanıcı bazında kayıtların karışmamasını sağlar ve yönetimi kolaylaştırır. Ayrıca kayıt güvenliğini artırır ve gizliliği sağlar.

Bu özellik sadece Kullanıcı rolüne sahip kullanıcılarınız içindir. Yöneticiler tüm kayıtları görebilir.

- Yapacağınız görüşmeleri bu modül altından planlayabilir, takvim görünümü ile ajandanızı kolayca yönetebilirsiniz.

- Aktivitenin üzerinde ne kadar çalıştığınızı kayıt altına alarak o müşteri için oluşan toplam üretimi de kayıt altına alabilirsiniz.

- Bu aktiviteyle ilgili tüm ekli dosyaları (Örneğin sözleşmeler, mutabakatlar, çeşitli belgeler) rahatlıkla yükleyebilirsiniz.

Evet, tamamen kendinize göre kişiselleştirebileceğiniz yeni aktivite aşaması ve konusu eklemek için;

1- aktivite sayfasında sağ üstte ayarlar butonuna tıklayın. Diğer ayarlar sekmesine tıklayın ve istediğiniz şekilde aktivite aşaması ve konusu ekleyin.

2- Bir diğer yöntem olarak da sol at taraftaki ‘kontrol paneli’ne tıklayın. CRM ayarları kısmında ‘Aktivite aşamaları’ ya da ‘Aktivite Konuları’na tıklayın ve yeni bir girdi ekleyin.