Bulut Bilişim Nedir? Ne İşe Yarar?

Bulut bilişim nedir sorusu gelişen teknoloji ile birlikte merak edilen bir konu olmaktadır. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte gerek özel yaşam gerekse iş hayatı sanal ortamlara aktarılmış durumdadır. İş süreçlerinin sanal ortama aktarılması sonucunda bulut yazılımların önemi de artmıştır.


Oğuzhan Arslan 1274 gün önce yazdı...
Bulut Bilişim Nedir? Ne İşe Yarar?
Bulut bilişim nedir sorusu gelişen teknoloji ile birlikte merak edilen bir konu olmaktadır. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte gerek özel yaşam gerekse iş hayatı sanal ortamlara aktarılmış durumdadır. İş süreçlerinin sanal ortama aktarılması sonucunda bulut yazılımların önemi de artmıştır. Verilerin hatasız bir şekilde depolanması ve gerekli olduğunda bilgilere erişebilmesi oldukça önemlidir.

Bulut bilişim sayesinde, bulut depolama yapılan tüm verilere internetin olduğu her yerden erişmek mümkündür. Bu sayede her an işle ilgili bir süreci evden dahi takip etmek imkan dahilindedir. Bulut bilişimin sağladığı bu avantajlar, firmaların da daha esnek çalışmalarına yardımcı olmaktadır. Bugün sipariş yöntemiyle iş yapan bir işletme, siparişle ilgili tüm süreci bulut yazılımlarla takip ederek kayıt altına alabilmektedir.

Bulut Bilişim Nedir? Sistemin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Bulut Bilişim Nedir? Sistemin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?
Bulut bilişim nedir sorusu kadar sistemin avantajları da göz önünde bulundurulmalıdır. Bulut bilişim özellikleri sistemin internetle entegre bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır. Bulut bilişim hizmet Modelleri hizmet olarak altyapı, hizmet olarak yazılım ve hizmet olarak platform şeklinde farklı modellere ayrılmaktadır.

Hizmet olarak yazılım (SaaS) müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda internet tabanlı sunulmaktadır. Bu uygulamalar şirket kullanıcılarına hitap eden geniş özelliklere sahiptir. Bu yazılımların internetin olduğu her yerden erişime imkan tanıması, altyapı sorunlarının yaşanmaması ve hızlı ölçeklenebilirliğe sahip olmaları kullanıcıların beğenisini kazanmaktadır.

Neden Bulut Bilişim Tercih Edilmeli?

Neden Bulut Bilişim Tercih Edilmeli?
Neden bulut bilişim sorusuna verilebilecek çok sayıda cevap bulunmaktadır. Öncelikle bu sistemlerin son derece hızlı oldukları göz ardı edilmemelidir. Bulut bilişim altyapısı ile kurulan sistemlerin maliyet avantajı bulunmaktadır. Bulut sistemler küresel büyüklüğe sahiptir. Bu durum dünyanın her yerinden sistemleri kullanıma imkan tanımaktadır. Bulut sistemleri sunduğu altyapı sayesinde işletmelere verimlilik ve performans artışı sağlamaktadır. Bu sistemler güvenlik bakımdan da oldukça güçlüdür.

Bulut bilişim altyapısı ile sunulan müşteri ilişkileri yönetimi yazılımı olan DinamikCRM pek çok avantaj sunmaktadır. İşletmelerin iş süreçlerine katkı sağlayan DinamikCRM, farklı modülleri aracılığıyla her sektöre hitap etmektedir. Üstelik DinamikCRM’nin özellikleri her geçen gün hızlı bir şekilde gelişmektedir. Müşteri ilişkileri yönetiminde fark yaratmak isteyen işletmeler DinamikCRM’nin sunduğu ayrıcalıklardan memnun kalmaktadır. Bulut bilişim nedir sorusunun cevabı DinamikCRM ile somut hale gelmektedir.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.
Son Blog Yazılarımız Yeni 2023 Yılı DinamikCRM İçin Nasıl Geçti? Müşteri Başarısı Neden Bu kadar Önemli Bir Hale Geldi? Otantik: 2023’ün Favori Kelimesi Oldu Satış Sonrası Destek ve Müşteri Yönetimi CRM Uygulamalarında Veri Güvenliği ve Önemi İş Süreçleri Daha Pratik Hale Nasıl Getirilebilir? ChatGpt ile Muhasebe Kaydı Yapılabilir mi? Başarılı Girişimci Hangi Uygulamaları Kullanmalı? Yapay Zekanın Geldiği İleri Bir Seviye: ChatGPT Nedir? Günlük Satışları Arttırmak İçin Fikirler Şirket Yazılım Programları Yöneticilerin En Önemli Yardımcısı Verimli İş Yönetimi Nasıl Sağlanır? Ön Muhasebe Kayıtları İçin Yazılım Gerekli mi? Şirket Başarısı İçin Doğru Yazılım Tercihi Başarılı Müşteri İletişimi Nedir? Nasıl Yapılır? Firmalar Müşteri Memnuniyeti Elde Etmek İçin Nelere Dikkat Etmeli? Kurumsal Firmalar Başarı İçin Nelere Dikkat Etmeli? Okul Bilgi Sistemi Yönetiminde Yazılım Tercihi Nasıl Yapılmalı? Feedback Almak İçin Hangi Yöntemler Kullanılabilir? Dijital Yazılımlarla İş Hayatında Başarılı Olmak! Firmalar İçin Müşteriye Ulaşma Yöntemleri Nelerdir? Online Ödeme Alma Yöntemleri İle İşinizi Geliştirebilirsiniz! Firmalar İçin Geri Bildirim Neden Önemlidir? Firmalar Evrak Takip İşlerini Ne Kadar Önemsemeli? İş Sürekliliği Sağlamak İçin Yazılımlar Faydalı mı? Firmalar Servis Talebi Yönetiminde Nelere Dikkat Etmeli? Müşteri Memnuniyeti Ölçümü İçin Hangi Yöntemler Kullanılabilir? Doğru Bir Çağrı Kayıt Programı Hangi Özelliklere Sahip Olmalı?