Bilgi Güvenliği

Dinamik360 Yazılım A.Ş. Veri Sorumlusu olarak, müşterilerimizin kişisel bilgilerini güvence altına almak konusunda gerekli çabayı gösteriyoruz. Bunun için dünya standartlarında ağ, veri ve fiziksel güvenlik koşullarının sağlandığı bir ortamda hizmet sunarken, değişen şartlara göre güvenlik konusundaki politika ve uygulamalarımızı değerlendirerek gerekli güncellemeleri düzenli olarak yapıyoruz.

SSL

DinamikCRM sunucularında kullanılan SSL, kullanıcılarımız ve sistem arasındaki verilerin şifrelenerek güvenli şekilde transferini temin ediyor. Kullanılan şifreleme, bankalarda kullanılan şifreleme standartları ile aynı kalite standartındadır.

KULLANICI ERİŞİMİ

Sizin tarafınızdan kullanıcı olarak davet edilmediği sürece, kimsenin hesabınıza erişimi bulunmaz. Yalnızca, teknik veya sistemsel bir arıza oluşması durumunda, hesabınız içinden vereceğiniz izin üzerine yetkilendirilmiş DinamikCRM personeli destek amacıyla verinize ulaşacaktır.

KULLANICI ŞİFRELERİ

Kullanıcıların güçlü şifre yaratması beklenmektedir ve yarattıkları şifrelerin gizliliğinden kullanıcıların kendileri sorumludur. Çoklu sayıda yanlış giriş yapılması durumunda kullanıcı hesabı bloke edilir. Uzun süre açık kalan oturumlar otomatik olarak kapatılır.

FİZİKSEL GÜVENLİK, AĞ GÜVENLİĞİ VE GÜVENLİK DUVARI

DinamikCRM, Dorabase (Türkiye) sunucularından barındırılmaktadır. 2008 yılında İstanbul’da kurulan Dorabase, bugün EMEA (Avrupa, Orta Doğru ve Afrika) bölgesinin bulut teknolojiler alanında faaliyet gösteren öncü şirketleri arasında yer almaktadır. Web performans ve bulut güvenlik kategorilerine odaklanan Dorabase’in müşterileri arasında birçok çok uluslu şirketler ve halka açık şirketler bulunmaktadır. Ayrıca güvenlik için sunucularımızda Web Application Firewall, VPN, DDoS koruması, Bot yönetim servisleri çalıştırılmaktadır.

VERİ PAYLAŞIMI

Veri gizliliğini kullanıcı sözleşmemiz çerçevesinde korumayı taahhüt ediyoruz. Kullanıcılarımıza, iş ortaklarımızla birlikte katma değerli hizmetler sunuyoruz. Örneğin, iyzico ile kredi kartı ile online tahsilat hizmeti sunuyoruz. Bu hizmetleri aktive eden kullanıcılarımızın, bu hizmetleri kullanımı esnasında, mevzuata uygun bir şekilde bu firmalarla bir veri paylaşımı sözkonusudur.

VERİ YEDEKLEMESİ

Olası teknik problemlere karşı verileriniz günlük olarak yedeklenir ve her bir yedek 2 hafta süreyle saklanır.

DinamikCRM ile verileriniz bilgisayarınızda depolanmaz. Böylece bilgisayarınızın bozulması, çalınması ya da kaybolması durumunda dahi verileriniz tamamen güvende kalır. Verilerinizi şirket içinde ya da dışında herhangi bir kişi ile paylaşmanız gereken durumlarda, e-posta ya da USB ile göndermek yerine, verilerinizi paylaşmak istediğiniz kişileri kullanıcı olarak atayarak verilerinize çok daha güvenli erişim sağlayabilirsiniz.

VERİ GÜVENLİĞİ

Kimsenin tahmin edemeyeceği şifre belirleyin.
Şifrenizi kimse ile paylaşmayın.
Şifrenizi herhangi bir kağıda yazarak ortada bırakmayın.
Tarayıcınızı güncelleyin ve sadece https://www.dinamikcrm.com adresinden giriş yaptığınıza emin olun.

DinamikCRM, kişisel verilerinizi teknik ve idari tedbirler dâhilinde titizlikle korumaktadır. DinamikCRM tarafından alınan güvenlik tedbirleri olası risklere karşı koyabilecek uygun bir düzeyde ve teknolojik imkânlar dahilinde sağlanmaktadır. Bu kapsamda, DinamikCRM tarafından alınan önlemlerden bazıları aşağıdakilerle sınırlı olmamak şu şekilde örneklendirilebilir:

  • DinamikCRM içerisinde çalışan ve hizmet alınanlar tarafından kişisel verilere erişimi sınırlı tutmak,
  • Sızma (penetrasyon) Testleri ile şirketimiz bilişim sistemlerine yönelik risk, tehdit, zafiyet ve varsa açıklıklar ortaya çıkarılarak gerekli önlemleri almak,
  • Dijital ortamlarda virüs koruma sistemleri ve güvenlik duvarı içeren yazılımlar ve donanımlar kullanmak, sızma testleri uygulamak,
  • Fiziki ortamda bulunan kişisel verileri herkesin ulaşabileceği ortamlardan ayrı olmak üzere saklanmasını sağlamak,
  • Kişisel veriler için alınan idari tedbirlerin yanı sıra, özel nitelikli kişisel verilerin işlenmesi süreçlerinde yer alan çalışanlara veri güvenliği konularında düzenli bilgi vermek,
  • Kağıt ortamında aktarımı gereken evraklar ile ilgili azami özen gösterilmesi,
  • Kişisel verilerin güvenli olarak saklanmasını sağlayan yedekleme programları kullanılması gibi teknik ve idari tedbirler uygulanmaktadır.