CRM Yazılımında Servis Talebi Yönetimi Ne İşe Yarar?

Servis talebi müşteriler tarafından zaman zaman ihtiyaç duyulan satış sonrası hizmetler nedeniyle gündeme gelebilmektedir. Bilindiği gibi CRM yazılımları farklı özellikleri ile iş yönetimi süreçlerini oldukça kolaylaştırmaktadır.


Yahya Ekinci 1088 gün önce yazdı...
CRM Yazılımında Servis Talebi Yönetimi Ne İşe Yarar?
Servis talebi müşteriler tarafından zaman zaman ihtiyaç duyulan satış sonrası hizmetler nedeniyle gündeme gelebilmektedir. Bilindiği gibi CRM yazılımları farklı özellikleri ile iş yönetimi süreçlerini oldukça kolaylaştırmaktadır. Her firmanın faaliyet gösterdiği alanda ihtiyaç duyduğu yönetim araçları farklıdır. Firmaların hizmet verdikleri alana yönelik iş takip süreçleri de birbirinden oldukça farklılaşmaktadır.

Örneğin, sigorta poliçesi düzenleyen bir firmanın, poliçelerini takip etmeye imkan tanıyan yazılımlar kullanması, firmanın iş yükünü azaltacaktır. Bazı firmalar sundukları hizmete ilişkin hizmet sonrası süreçleri takip etmeye ihtiyaç duyabilir. Örneğin, beyaz eşya satan bir firma, satış sonrası hizmet sunarak müşterilerini memnun edebilir. Bu tarz bir hizmet için hizmete ilişkin ayrıntıların sürekli olarak kayıt altında tutulması gerekmektedir. Ayrıca müşterilerden gelen taleplerin takibine imkan tanıyan sistemler de bu tarz hizmetler sunan firmalar için önemlidir.

Servis Talebi Takibi Nasıl Yapılabilir?

Servis Talebi Takibi Nasıl Yapılabilir?
Firmalara yönelik servis talebi online sistemler aracılığı ile kolaylıkla yapılabilmektedir. Müşteri ilişkileri yönetimi söz konusu olduğunda CRM yazılımları pek çok hizmeti tek bir platform üzerinden sunmaktadır. Bu yazılımlar arasında gelişmiş özelliklere sahip olan DinamikCRM yazılımı, herhangi bir sektörde faaliyet gösteren firmaların, müşterileri ile olan ilişkilerini geliştirmektedir.

Müşterilerden gelen servis talepleri, DinamikCRM yazılımı ile ücretsiz olarak sunulan ‘Servis Talepleri’ modülü üzerinden kayıt altına alınmaktadır. Kayıt altına alınan servis talepleri aynı anda firmalara ulaştırılmaktadır.

DinamikCRM Yazılımında Servis Talepleri Nasıl Yönetilir?

DinamikCRM Yazılımında Servis Talepleri Nasıl Yönetilir?
Müşteriler tarafından firmalara yöneltilen servis istekleri öncelikle DinamikCRM yazılımında kayıt altına alınmaktadır. Bu talepler hızlı bir şekilde firmalara ulaştırılarak süreç firmanın kontrolüne bırakılmaktadır. Aynı sistem üzerinden servis hizmetine yönelik takip işlemleri de yapılabilmektedir. DinamikCRM kullanan firmaların web sitelerinde, müşterilerin kolayca ulaşabilecekleri servis talep formu bulunur. Form sayesinde internet sitesi üzerinden servis talepleri firmalara gönderilebilmektedir.

Firmalar, DinamikCRM yazılımında kayıtlı olan portföylerindeki müşterilere tek bir tıklama ile kısa mesaj ve elektronik posta gönderebilmektedir. Modülde yer alan bir özellik sayesinde servis ve teslim tarihlerine ilişkin tüm bildirimler yazılımı kullanan firmalara gönderilmektedir. Servis hizmetinin tüm aşamaları DinamikCRM yazılımı üzerinden de pratik bir şekilde takip edilebilmektedir. DinamikCRM yazılımı sunduğu sayısız özelliği ile firmaların iş süreçlerini kolaylaştırmaktadır. Yazılımda yer alan servis talepleri modülü ile firmaların müşteri ilişkileri sağlam bir yapıya ulaşmaktadır.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.