Müşteri Hizmetlerinde En Önemli Adım: CRM Platformu

Mükemmel bir müşteri hizmetleri yaratmanın en önemli adımlarından birisi de müşteriyi tanımaktır... Müşteriyi tanımadan diğer adımlara geçmenin hiç ama hiç bir faydası yoktur.


Uğur İpek 1990 gün önce yazdı...
Neil Armstrong'un aya ilk ayak bastığında dudaklarından dökülen o meşhur

"Bir insan için küçük, insanlık için dev bir adım"

cümlesinde vurguladığı gibi mükemmel bir müşteri hizmetleri yaratmanın en önemli adımlarından birisi de müşteriyi tanımaktır.

Müşteriyi tanımadan diğer adımlara geçmenin hiç ama hiç bir faydası yoktur.

Müşteriyi tanımak için öncelikle işe müşteri hakkında sistematik bir şekilde bilgi toplamakla başlamak gerekir.

Bunu da başarabilmenin tek bir yolu vardır.

O da; tüm iletişim kanallarıyla entegre (Omnichannel), kolay ulaşılabilen ve yönetilebilen, internet çağının olmazsa olmazı mobiliteyi sağlayan, verimlilik ve maliyetlerde tasarruf sunan, etkin ve kullanıcı dostu bir CRM platformu kullanmaktır.

CRM sadece bilgi toplamak değil;

  • Bilginin işlenmesi,
  • Değerlendirilmesi,
  • İşletme için maksimum fayda yaratılması,
  • Kurumsal hafıza oluşturulması,
  • Rapor ve çıktılar elde edilmesi,
  • Yeni ürün ve hizmet tasarlanması,
  • Süreçlerdeki hataların tespit edilerek iyileştirilmesi,
  • Müşteri sesinin tüm paydaşlara yayılımının sağlanması

ve nihayetinde müşteri memnuniyeti ve bağlılığının yükseltilmesi gibi çok önemli değerleri de yaratır.

Son söz:

Unutmayınız ki CRM kalite yönetimine de destek sağlar.

CRM içerisinde yer alan modüller sayesinde kalite yolculuğunuzdaki;

Planla
Uygula
Kontrol et
Önlem al

adımlarını etkin bir şekilde yönetebilirsiniz.
Son Blog Yazılarımız Yeni 2023 Yılı DinamikCRM İçin Nasıl Geçti? Müşteri Başarısı Neden Bu kadar Önemli Bir Hale Geldi? Otantik: 2023’ün Favori Kelimesi Oldu Satış Sonrası Destek ve Müşteri Yönetimi CRM Uygulamalarında Veri Güvenliği ve Önemi İş Süreçleri Daha Pratik Hale Nasıl Getirilebilir? ChatGpt ile Muhasebe Kaydı Yapılabilir mi? Başarılı Girişimci Hangi Uygulamaları Kullanmalı? Yapay Zekanın Geldiği İleri Bir Seviye: ChatGPT Nedir? Günlük Satışları Arttırmak İçin Fikirler Şirket Yazılım Programları Yöneticilerin En Önemli Yardımcısı Verimli İş Yönetimi Nasıl Sağlanır? Ön Muhasebe Kayıtları İçin Yazılım Gerekli mi? Şirket Başarısı İçin Doğru Yazılım Tercihi Başarılı Müşteri İletişimi Nedir? Nasıl Yapılır? Firmalar Müşteri Memnuniyeti Elde Etmek İçin Nelere Dikkat Etmeli? Kurumsal Firmalar Başarı İçin Nelere Dikkat Etmeli? Okul Bilgi Sistemi Yönetiminde Yazılım Tercihi Nasıl Yapılmalı? Feedback Almak İçin Hangi Yöntemler Kullanılabilir? Dijital Yazılımlarla İş Hayatında Başarılı Olmak! Firmalar İçin Müşteriye Ulaşma Yöntemleri Nelerdir? Online Ödeme Alma Yöntemleri İle İşinizi Geliştirebilirsiniz! Firmalar İçin Geri Bildirim Neden Önemlidir? Firmalar Evrak Takip İşlerini Ne Kadar Önemsemeli? İş Sürekliliği Sağlamak İçin Yazılımlar Faydalı mı? Firmalar Servis Talebi Yönetiminde Nelere Dikkat Etmeli? Müşteri Memnuniyeti Ölçümü İçin Hangi Yöntemler Kullanılabilir? Doğru Bir Çağrı Kayıt Programı Hangi Özelliklere Sahip Olmalı?