Çağdaş Polat

Doksanların başından 2010'lara kadar çağdaşlarının ötesinde işler yapan bir grup arkadaştık. Bugün iletişim ve pazarlama dünyası içindekilerin multi-hyphenate dediği işleri biz zaten o dönemde keyifle yapıyorduk. Bu tireli-işler kimi zaman şuraya 140 karakter bir metin attırıvermek, kimi zaman bir masa üstü bilgisayar büyüklüğündeki harici bellekteki işi matbaaya yetiştirmek ve oradan yabancı konuklarla akşam yemeğine yetişmek, kimi zaman kargocunun bina girişine bırakıp kaçtığı 8 koliyi 8. kata takım elbisenin ütüsünü bozmadan taşımak ya da gecenin bir yarısı ilk kez yayınlanacak ürün ilanı için gelecek olan muhtemel müşteri telefonlarını çağrı-merkezinde bizzat karşılamak oluyordu.

Tabii ki bu işler öyle ne-lazımsa-bana-söyleyin tarzı işler değildi. Bizim kastettiğimiz iş süreçlerinin her aşamasına yatkın ve yetkin olmaktı. Ürün/marka—pazarlama — üretim — dağıtım — lojistik — müşteri ilişkileri — halkla ilişkiler gibi birbirini tamamlayan bir zincir.

2010'ların ikinci yarısından itibaren yine bu arkadaş grubu şunu fark ettik. Yapısal bir değişim gerçekleşmekteydi. Mesela alıştığımız satın alma mimarisi yerini kiralama mimarisine bırakıyordu. Sevgili uzak bakışlı yakın arkadaşımın bir sözü vardı:

“İşiniz niş ise işin profesyonelini bulun”

İşte tam da bu dönemde DİNAMİKCRM’i bulduk. DinamikCRM ile çalıştığımız dönemde modern dünya Covid-19 nedeniyle adeta devrim niteliğinde bir dönüşüm yaşadı. Bizim şansımız bu dönüşümde yanımızda bizim gibi hızlı düşünen ve tireli—entegre — işleri adeta bir üçüncü göz gibi gören bir iş ortağımızın olmasıydı.

Bundan on sene evvel kendi aramızda konuştuğumuz “Tasarım Odaklı İş Modelleri Yaratımı ve Süreçleri Yönetimi gibi bir kavramdan üçüncü şahıslara söz etsek “Biz yanlış yere mi geldik acaba? Burası TED Konferansı mı” gibi bir tepki ile karşılaşabilirdik. Oysa ki DinamikCRM bize “Ne demek istediğinizi anladık. Sizin kastettiğiniz “ilişkiyi tasarlamak” değil mi? Yani ürünün kullanıcısının ürünle yaşayacağı ilişkiyi tasarlamak istiyorsunuz” diye aynı dilden cevap verebiliyor.

Bugün ve birlikte gelişeceğimiz gelecek günlerden o kadar eminiz ki mesela yeni bir proje veya günlük bir problem konusunda DinamikCRM’e bir kelime torbası dolusu rasgele sözcük versek, önümüze neredeyse Machine Learning hızında bir “deneyim haritası” çıkarabileceğini biliyoruz.

Birlikte nice üretken ve hak edilmiş başarılarla dolu nice yıllara….

İsmet Başkan - SkyShop Co-Founder

Ücretsiz Deneyin


Dijitalleşme ve operasyonel süreçlere daha az zaman ayırın, sadece işinizi büyütmeye odaklanın.

14 gün tüm fonksiyonlarımızı ücretsiz ve sınırsızca deneyin.

Hemen Başlayın!