Teklifler

Teklif yönetimi modülü sayesinde sattığınız ürünleri ve verdiğiniz hizmetleri kapsayan teklifleri online oluşturabilir, tek tıklama ile teklif dosyalarınızı müşterilerinizle paylaşabilirsiniz.

Teklifler modülü nedir?
Teklif yönetimi modülü sayesinde sattığınız ürünleri ve verdiğiniz hizmetleri kapsayan teklifleri online oluşturabilir, tek tıklama ile teklif dosyalarınızı müşterilerinizle paylaşabilirsiniz.
Varsayılan Para Birimi nedir?
Hazırladığınız teklifi 3 farklı para birimiyle (TL, USD, EUR) sunmanızı sağlayacak parametremize verilen isimdir.
Huni Nedir?
Bir veriyi dönüşüm hedefine doğru yönlendirme sürecine Huni (Funnel) diyoruz. Süreç takip işlemlerinde (Özellikle Satış, Görev, Aktivite vb gibi) Huni (Funnel) tekniği son derece etkilidir.

Huni (Funnel) tek bakışta işlerin hangi aşamada yoğunlaştığını görerek hızlı karar almanızı sağlayacak son derece faydalı bir araçtır.

Huni (Funnel) bakış açısı sayesinde iş modelinizin verimli bir şekilde çalışıp çalışmadığını da gözlemleyebilirsiniz.
Favoriler Özelliği Nedir?
Favoriler özelliği, sizin için önemli olan kayıtların (Müşteri, Aktivite, Randevu, Firma, Hatırlatıcı kaydı gibi) bir klasör altında toplanarak tek tıklamayla ilgili kayda girmenizi sağlayan bir özelliğimizdir.

Favoriler özelliği sayesinde kayıtlarınıza tek tıklamayla ulaşabilirsiniz. Bu özellik size zaman kazandırır, aynı zamanda CRM'inizi kullanmayı kolaylaştırır, takip gücünüzü arttırır ve iş verimliliğinizi yükseltir.

Favoriler özelliğini kullanabilmeniz için herhangi bir kaydın içine girerek sağ üst köşede yer alan Yıldız simgesine tıklamanız gerekiyor. Eğer yıldız'ın rengi sarıya dönüşürse ilgili içeriği Favorilere eklemiş olursunuz. Favorilerden çıkarmak için yıldız simgesine tekrar tıklamanız yeterlidir.
Raporlara nereden ulaşabilirim?
Seçtiğiniz modülle ilgili raporlara ulaşabilmek için her modülün üst kısmında yer alan gösterge paneli düğmesine ve/ya sol menüde yer alan Raporlar bağlantısına tıklayabilirsiniz.
Nasıl hedef tanımlaması yapabilirim?
İçerisinde bulunduğunuz modülün (Örneğin Müşteriler, Teklifler gibi) en üst kısmında bir kupa simgesi göreceksiniz. Bu simge hedefler bölümüne erişiminizi sağlar.

Daha önce tanımladığınız bir hedef yoksa simgeye ilk tıkladığınızda size özel hedefleriniz otomatik olarak oluşacaktır.

Eğer daha önce bu bölüme tıkladıysanız ve/ya tıklamadan hedeflerinizi oluşturmak istiyorsanız sırasıyla;

Kontrol Paneli > CRM Ayarları > Hedefler

bağlantılarını takip ederek hedeflerinizi oluşturabilirsiniz.

Tavsiyemiz bizim tanımladığımız hedeflerle başlayarak zaman içerisinde kendi tanımlarınızı yapmanız yönünde.
Teklifime nasıl ürün eklerim?

Teklifinize ürün ekleyebilmek için öncelikle Modüller bölümüne girerek Ürünler modülünü aktif etmelisiniz. 

Daha sonra ilgili teklifin içine girerek ürünlerinizi ekleyebilirsiniz.

Teklif HTML Önizlemede ürün fiyatlarım çıkmıyor.

Teklifler modülüne girdiğinizde sağ üst köşede yer alan Ayarlar düğmesine tıklayarak Ön İzlemelerde (HTML - PDF) Ürün Fiyatlarını Göster seçeneği aktif hale getirmeniz yeterlidir.

Tekliflerde ürün resimlerim yer alabilir mi?

Evet, tekliflerinizde ürün resimleri yer alabilir. 

Bunun için öncelikle ürünleriniz resimlerini sisteme yüklemelisiniz. 

Daha sonra Teklifler modülüne girdiğinizde sağ üst köşede yer alan Ayarlar düğmesine tıklayarak Ön İzlemelerde (HTML - PDF) Ürün Resimlerini Göster seçeneği aktif hale getirmeniz yeterlidir.

   
Yapılacaklar nedir?

Yapılacaklar, seçtiğiniz kayıt özelinde yapmayı planladığınız işleri takip etmenize yarayan basit bir görev takip uygulamasıdır.

Bir örnek vermek gerekirse;

  • Müşteriye hoş geldin araması yapmayı unutma
  • Evrakları talep et
  • Sözleşmeyi hazırlayarak kargoya ver
  • Tahsilat takibini gerçekleştir

Yapılacaklar sayesinde İş akışınıza en uygun görevleri rahatlıkla ilgili kayıtla ilişkilendirebilirsiniz.

Her kayıt için sınırsız Yapılacaklar ekleyebilir, daha sonra ilgili kayıt altından ve/ya Görevler modülü üzerinden tüm listeye ulaşarak yönetebilirsiniz.

Teklifimi nasıl göndereceğim?

DinamikCRM'de teklifinizi müşteriyle paylaşabileceğiniz bir çok alternatif yöntem bulunmaktadır.

DinamikCRM teklif yönetimi modülü sayesinde hazırladığınız teklifi uygulama içerisinden tek tıklamayla gönderebilirsiniz. Müşterinizin okuyacağı E-Posta mesaj metnini dilediğiniz gibi özelleştirebilir ve hatta PDF teklifinizi ekli dosya olarak gönderebilirsiniz.


Teklifim karşı tarafa ulaştı mı?

DinamikCRM teklif yönetimi modülü sayesinde müşteriyi arayarak "Teklifimiz size ulaştı mı? bilgi almak istedik" sorusunu sormanıza ve/ya outlook üzerinden e-posta okundusu talep etmenize gerek yok!

Web tabanlı teklif yönetimi özelliği sayesinde müşterinize e-posta ile güvenli bir link gönderebilir, müşteriniz linki tıkladığında ise teklifin okunduğunu kolayca anlayabilirsiniz.

Müşteri teklifimi açtı mı?

Web tabanlı teklif yönetimi özelliği sayesinde müşterinize e-posta ile güvenli bir link gönderebilir, müşteriniz linki tıkladığında ise teklifin okunduğunu kolayca anlayabilirsiniz.

Teklif hatırlatmasını ne zaman yapacağım?

DinamikCRM teklif yönetimi modülü iş takip sürecinizde de size yardımcı olur.

Teklif kaydı esnasında belirlediğiniz Geçerlilik Tarihi için otomatik bir hatırlatıcı (E-Posta ve Webpush) kaydı oluşur. Bu tarihe kadar diğer işlerinize konsantre olabilirsiniz.

Web sayfamız üzerinden teklif talebi alabilir miyiz?

Çözümlerimizde birisi olan Ücretsiz Web Sayfası hizmetimiz sayesinde ürün ve hizmet bazında online teklif talebi alabilirsiniz. Sadece teklif talebi değil, direkt satış ve/ya geri arama talepleri almanızda mümkün.

Teklifleri Excel ortamına aktarabilir miyim?

Evet, tekliflerinizi excel ortamına aktarabilirsiniz.

Bunun için Araçlar > Dışarı Veri Aktar bağlantılarına tıklayarak Teklifler seçeneğini işaretleyip İndir düğmesine basmanız yeterlidir.

Ücretsiz Deneyin

Dijitalleşme ve operasyonel süreçlere daha az zaman ayırın, sadece işinizi büyütmeye odaklanın.

14 gün tüm fonksiyonlarımızı ücretsiz ve sınırsızca deneyin.

14 Gün Ücretsiz Deneyin

(*) Ücretsiz deneme hesabı için kredi kartı gerekmiyor.
Yerli Üretim Visa Mastercard