Çağrı Kayıt Programları Ne İşe Yarar?

Firmalar müşteri yönetimine ciddi anlamda önem vermelidir. Çünkü firmalar bu sayede mevcut müşterileri kaybetmezken aynı zamanda yeni müşteriler de kazanabilmektedir. Firmalar müşteri yönetimi için çağrı kayıt programları kullanabilirler. Bu programlar, firma ile iletişime geçen müşterilere ilişkin verileri kayıt altına almaktadır.


Oğuzhan Arslan 1205 gün önce yazdı...
Çağrı Kayıt Programları Ne İşe Yarar?
Firmalar müşteri yönetimine ciddi anlamda önem vermelidir. Çünkü firmalar bu sayede mevcut müşterileri kaybetmezken aynı zamanda yeni müşteriler de kazanabilmektedir. Firmalar müşteri yönetimi için çağrı kayıt programları kullanabilirler. Bu programlar, firma ile iletişime geçen müşterilere ilişkin verileri kayıt altına almaktadır.

Günümüzde çağrı yönetimi için birbirinden farklı özelliklere sahip çok sayıda yazılım bulunmaktadır. Hatta bazı yazılımlar sundukları çok sayıda özelliklerle birlikte aynı zamanda Çağrı Merkezi hizmeti de sunabilmektedir. Bu sistemler, firmaların kullandıkları diğer yazılımlar ile kolay bir şekilde entegre edilebilmektedir.

Çağrı yönetimine imkan tanıyan yazılımlar, firmaların iletişim geçmişlerini doğru bir şekilde kayıt altına almaktadır. Bu sayede ihtiyaç anında firmanın kiminle iletişime geçtiği bilgisi kolaylıkla edinilmektedir. Firmalar bu tür yazılımlar sayesinde günlük işlemlerini daha rahat bir şekilde yürütebilmektedir.

Çağrı Kayıt Programları Nasıl Kullanılır?

Firmalar, çağrı kayıt programlarını internet üzerinden kullanabilmektedir. Artık çağrı merkezleri ve santraller için fiziksel sistemlerin kurulmasına gerek bulunmamaktadır. Çok düşük maliyetlerle bu sistemler kısa sürede kullanıma hazır hale gelmektedir. Çağrı yönetimi yazılımları, internet erişiminin olduğu her cihazda aktif edilebilir.

DinamikCRM yazılımı Çağrı Merkezi özelliği ile çağrıları eksiksiz bir şekilde kayıt altına almaktadır. Yazılıma sahip olan firmalar, Çağrı Merkezi özelliğini ücretsiz bir şekilde kullanarak çağrı yönetimini profesyonel düzeyde yürütebilmektedir. DinamikCRM yazılımını deneme süresi boyunca ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.
Çağrı Yönetimi Yazılımları İle Neler Yapılabilir?

Çağrı Yönetimi Yazılımları İle Neler Yapılabilir?
Çağrı kayıt işlemlerine imkan tanıyan yazılımlar Arama kaydetme programları olarak da adlandırılmaktadır. Bu yazılımlar gelen ve giden çağrıları kayıt altına alabildikleri gibi aynı zamanda yeni bir çağrı başlatma özelliği de sunabilmektedir.

DinamikCRM yazılımı gelen-giden çağrıları kayıt altına alırken firma çevresine NPS anketi yollama imkanı da tanımaktadır. Ayrıca çağrılarla ilişkili olarak SMS, e-posta ve Hatırlatıcılar kurmak da yazılımla mümkündür. DinamikCRM yazılımı Çağrı Merkezi özelliği ile müşterilerin takdirini kazanmaktadır.
Çağrı Yönetimi Sırasında Hangi Özellikler İşlevseldir?

Firmalar çağrı yönetimi sırasında bazı özellikleri kullanarak günlük süreçlerini daha kolay hale getirebilmektedir. Bu yazılımlar üzerinden alınan müşteri talepleri, yine aynı yazılım aracılığıyla aksiyonlara dönüştürebilmelidir. Yani müşteri taleplerine yönelik işlemler aynı sayfa üzerinden yönetildiğinde firma süreçleri daha pratik hale gelmektedir. Sanal santral ile müşteri iletişimini kolaylaştıran yazılımlar firmaların çağrı kayıt işlemlerinde büyük avantajlar sunmaktadır.DinamikCRM Çağrı Merkezi modülü ile firmaya gelen ve firmadan giden tüm çağrılar kayıt altına alınmaktadır. Ayrıca firmanın internet sitesine entegre edilen formlar aracılığıyla da müşteri talepleri firmaya anında ulaşmaktadır. Çağrı merkezi hizmetleri söz konusu olduğunda DinamikCRM’nin sunduğu özellikler oldukça fazladır.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.
Son Blog Yazılarımız Yeni 2023 Yılı DinamikCRM İçin Nasıl Geçti? Müşteri Başarısı Neden Bu kadar Önemli Bir Hale Geldi? Otantik: 2023’ün Favori Kelimesi Oldu Satış Sonrası Destek ve Müşteri Yönetimi CRM Uygulamalarında Veri Güvenliği ve Önemi İş Süreçleri Daha Pratik Hale Nasıl Getirilebilir? ChatGpt ile Muhasebe Kaydı Yapılabilir mi? Başarılı Girişimci Hangi Uygulamaları Kullanmalı? Yapay Zekanın Geldiği İleri Bir Seviye: ChatGPT Nedir? Günlük Satışları Arttırmak İçin Fikirler Şirket Yazılım Programları Yöneticilerin En Önemli Yardımcısı Verimli İş Yönetimi Nasıl Sağlanır? Ön Muhasebe Kayıtları İçin Yazılım Gerekli mi? Şirket Başarısı İçin Doğru Yazılım Tercihi Başarılı Müşteri İletişimi Nedir? Nasıl Yapılır? Firmalar Müşteri Memnuniyeti Elde Etmek İçin Nelere Dikkat Etmeli? Kurumsal Firmalar Başarı İçin Nelere Dikkat Etmeli? Okul Bilgi Sistemi Yönetiminde Yazılım Tercihi Nasıl Yapılmalı? Feedback Almak İçin Hangi Yöntemler Kullanılabilir? Dijital Yazılımlarla İş Hayatında Başarılı Olmak! Firmalar İçin Müşteriye Ulaşma Yöntemleri Nelerdir? Online Ödeme Alma Yöntemleri İle İşinizi Geliştirebilirsiniz! Firmalar İçin Geri Bildirim Neden Önemlidir? Firmalar Evrak Takip İşlerini Ne Kadar Önemsemeli? İş Sürekliliği Sağlamak İçin Yazılımlar Faydalı mı? Firmalar Servis Talebi Yönetiminde Nelere Dikkat Etmeli? Müşteri Memnuniyeti Ölçümü İçin Hangi Yöntemler Kullanılabilir? Doğru Bir Çağrı Kayıt Programı Hangi Özelliklere Sahip Olmalı?