Etiketleri Kullanarak Verileriniz Bağlayın

Sosyal Medya dünyasından yakınen tanıdığımız etiketlerin (hashtag) CRM süreçlerinde kullanımından bahsedeceğiz.


Yahya Ekinci 1606 gün önce yazdı...
Bu yazımızda Sosyal Medya dünyasından yakınen tanıdığımız etiketlerin (hashtag) CRM süreçlerinde etkin bir şekilde kullanımı ve etiketlerin veriler arası bağlantı kurma gücünden bahsedeceğiz.

Bunu bir örnekle açıklayalım;

Diyelimki sisteme yeni bir firma eklediniz. Firmanın en ayırt edici özelliklerinin "mühendislik" ve "pazarlık gücü" olduğunu düşünüyorsunuz. Firma detay sayfasında yer alan etiketler bölümüne bu etiketleri kaydetmelisiniz.

Müşterilerinizden birinin de "mühendislik" yeteneklerinin güçlü olduğunu düşündünüz ve etiketler bölümüne kaydettiniz.

Gerek etiketler modülünden, gerekse etiket gördüğünüz herhangi bir yerden "mühendislik" etiketine tıkladığınızda biraz önce eklediğiniz Firma ve Müşterinin hemen listelendiğini göreceksiniz.

Bildiğiniz üzere Çalışanlar modülü sayesinde firmanızdaki tüm çalışanları kayıt altına alarak mini bir özlük uygulaması oluşturabiliyorsunuz. Bir çalışanınızın "pazarlık gücü" niteliğinin yüksek olduğunu biliyorsunuz. Bu bilgiyi etiketler bölümüne hemen kaydettiniz.

Gerek etiketler modülünden, gerekse etiket gördüğünüz herhangi bir yerden "pazarlık gücü" etiketine tıkladığınızda daha önce eklediğiniz Firma ve Çalışanın listelendiğini göreceksiniz. Bu firma ile yapılacak satış görüşmelerini "pazarlık gücü" yüksek çalışanınızla ilişkilendirmeniz yerinde olacaktır.

Örneklerden gördüğünüz üzere birden çok kaydı birbirine bağlamış oldunuz.

Bir etiketi tanımlamak çok kolaydır. Her modülün detay sayfasında "Etiketler" bölümünü göreceksiniz. DinamikCRM'de yer alan tüm kayıtlarınızla ilgili etiketleri zaman kaybetmeden eklemenizi tavsiye ediyoruz.

Etiketlerle ilgili videomuzu buradan izleyebilirsiniz.


Bir kayda dilediğiniz kadar etiket ekleyebilirsiniz.

DinamikCRM'in size sunduğu Etiketler modülü aynı zamanda öğrenen bir yapıya sahiptir. Siz etiket tanımladıkça DinamikCRM daha önce tanımladığınız etiketleri seçerek kullanmanızı önerecektir.

Etiketlerin verdiği güç ile kısa zaman içerisinde günlük hayatınız kolaylaşacak, verimliliğiniz artacak ve karar verme gücünüz en üst seviyeye çıkacak.