Evden Çalışmak Verimli Bir Yöntem mi?

Pandemi dönemiyle birlikte evden çalışmak konusu tekrar gündeme geldi. Bu dönemde işverenlerin esnek çalışma yöntemlerini uygulamaları, işlerin evden yürütülmesini zorunlu kılmıştır. Evden yürütülen çalışmaların bazı hususlara dikkat edildiğinde daha verimli olduğuna yönelik çalışmalar bulunmaktadır.


Oğuzhan Arslan 1030 gün önce yazdı...
Evden Çalışmak Verimli Bir Yöntem mi?
Pandemi dönemiyle birlikte evden çalışmak konusu tekrar gündeme geldi. Bu dönemde işverenlerin esnek çalışma yöntemlerini uygulamaları, işlerin evden yürütülmesini zorunlu kılmıştır. Evden yürütülen çalışmaların bazı hususlara dikkat edildiğinde daha verimli olduğuna yönelik çalışmalar bulunmaktadır. Her sektörde iş verimliliğine katkı sağlayan araçlar ve yöntemler, işverenleri bir hayli memnun etmektedir.

Bu anlamda ev ortamında çalışanlar için ev ve iş yaşamı sınırlarını doğru çizmek son derece önemlidir. Evde çalışanların verimli bir iş süreci ortaya koymaları için öncelikle düzenli bir çalışma ortamına sahip olmaları gerekmektedir. Bu ortamın temiz ve rahat bir atmosfere sahip olması verimin artmasına katkı sağlayacaktır.

Evden Çalışmak İçin Çalışma Süreleri Nasıl Olmalı?

Evden Çalışmak İçin Çalışma Süreleri Nasıl Olmalı?
Evden çalışmak söz konusu olduğunda çalışma süreleri de önem kazanmaktadır. Genellikle çocukların evde olduğu zamanlarda evden işleri yürütmek kolay olmayabilir. Bunun için çalışma ortamının ortak alanlardan farklı bir odada kurulması önerilebilir. Çalışma düzeni oluşturma sürecinde; rutin bir program yapmak, belirli işlerin belirli süreler içerisinde tamamlanmasını kararlaştırmak ve günlük tamamlanması gerekenleri aksatmamak ilk aşamada verimli sonuçlar sağlayabilir.

İş süreleri belirlendikten sonra dinlenme ve molalar için de yeterli sürelerin ayırılması önemlidir. Çalışanların evde de olsalar, yeteri kadar dinlenmeye ve bir sonraki çalışma sürelerine hazır olmaları gerekmektedir.

Evde Çalışmak İçin Doğru Araçların Kullanılması

Evde Çalışmak İçin Doğru Araçların Kullanılması
Evde çalışmak için doğru araçların kullanılması da son derece önemli olmaktadır. İş süreçlerini yürütmek için bilgisayar yazılımları etkilidir. Günümüzde bulut yazılımların kullanım alanları arttığından iş yaparken bu yazılımlardan yararlanmak çalışanların verimliliklerine katkı sağlamaktadır. Müşteri ilişkileri yönetimi için kullanılan yazılımlar firmalara ve çalışanlara pek çok fayda sunmaktadır. Bu yazılımlar iş süreçlerini profesyonel olarak takibe imkan tanırken aynı zamanda çalışanların iş yükünü azaltmaktadır.

Bulut yazılımlar arasında son derece kullanışlı olan DinamikCRM yazılımı evden çalışanlar için çok sayıda çözümler sunmaktadır. DinamikCRM ile müşteri ilişkileri yönetimi üst düzeyde yürütülebilmektedir. Yazılım içerisinde yer alan modüllerle her sektöre uygun iş takibi imkanı sunulmaktadır. Evden çalışmak söz konusu olduğunda internetin olduğu her yerden DinamikCRM’yi kullanmak mümkündür. Tüm cihazlar üzerinden kullanım kolaylığı sunan DinamikCRM, firmaların iş sürecini uzaktan yönetmelerine yardımcı olmaktadır.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.