İşletmeler Tarafından Hangi CRM Programı Tercih Edilmeli?

Müşteri ilişkileri yönetimi firmaların karını yakından ilgilendirmektedir. Bilgisayar yazılımlarının hızlı bir şekilde gelişmesi sonucunda müşteri ilişkileri yönetimi de dijital mecralara taşınmıştır. Müşterilerle firma arasında bir köprü görevi gören bu yazılımlar CRM yazılımları olarak adlandırılmaktadır.


Oğuzhan Arslan 894 gün önce yazdı...
İşletmeler Tarafından Hangi CRM Programı Tercih Edilmeli?
Müşteri ilişkileri yönetimi firmaların karını yakından ilgilendirmektedir. Bilgisayar yazılımlarının hızlı bir şekilde gelişmesi sonucunda müşteri ilişkileri yönetimi de dijital mecralara taşınmıştır. Müşterilerle firma arasında bir köprü görevi gören bu yazılımlar CRM yazılımları olarak adlandırılmaktadır. Piyasada çok sayıda CRM programı bulunduğu için ‘hangi CRM programı tercih edilmeli?’ sorusu da önem kazanmaktadır.

Bu soruya objektif bir cevap vermek gerekirse, firmanın ihtiyaçlarına yeterli cevap verebilen programların tercih edilmesinin doğru olacağı söylenebilir. CRM yazılımları sundukları çok sayıda özellik ile hemen her firmaya hitap etmektedir. Bu anlamda esnek yapıya sahip olan yazılımlar, firmaların iş süreçlerine kolay bir şekilde entegre edilebilmektedir.

CRM Programı Fiyatları Karşılığında Hangi Hizmetler Beklenmektedir?

Hangi CRM Programı İşimi Görür?
Bu soruya genel olarak bir firmanın ihtiyaç duyduğu hizmetleri baz alarak cevap vermek doğru olacaktır. Ortalama bir işletme için hangi CRM programı iş gören bir yazılım olabilir? Günümüzde firmaya ait verilerin bulut sistemlerde depolanması ve firmaların bu verilere anlık olarak ulaşabilmeleri önemlidir. CRM yazılımları bulut tabanlı olduğu takdirde internetin bulunduğu her ortamdan erişime imkan tanımaktadır.

Firma çalışanlarının ofis dışından da sistem üzerinden işlem yapmasına imkan tanıyan bulut yazılımlar, firmalar tarafından tercih edilmelidir. Piyasada yer alan çok sayıdaki CRM yazılımı içerisinden düşük ücretli olanlar, firmaların yüksek giderlere katlanmadan CRM yazılımlarına sahip olmalarını sağlamaktadır. CRM sistemleri için sunulan aylık ücretlerin yanı sıra yıllık sistem bakım ücretlerinin de olabileceği dikkate alınmalıdır. En uygun CRM yazılımı arayanlar için DinamikCRM yazılımı tavsiye edilebilir.

DinamikCRM Neleri Farklı Sunmaktadır?

Özelleştirilebilme Seçeneği Olan Yazılımlar Tercih Edilmeli
Bazı CRM yazılımları özelleştirilebilir yapıları ile firmaların değişen iş koşullarına göre ayarlanabilmelidir. Sektöre ve değişen koşullara aynı şekilde uyum sağlayan yazılımlar ek ücret ihtiyacı oluşturmadan firmalara çözümler üretmektedir. Ayrıca CRM yazılımları söz konusu olduğunda Destek bölümü gelişmiş uygulamalar tercih edilmelidir.

Türkçe destek sağlayan yazılımlar, firmalara, sistem üzerinde yaptıkları hatalı işlemleri geri alma ya da iptal etme konularında yardımcı olmaktadır. Firmaların mevcut iş süreçlerini yönetirken kullandıkları diğer yazılımlarla kolayca entegre olabilen uygulamalar kullanıcıları memnun etmektedir. Sayılan tüm özelliklerden daha fazlasına sahip olan DinamikCRM yazılımı, ‘hangi CRM programı tercih edilmeli?’ sorusuna en doğru cevaptır.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.