İyi CRM Yazılımı Hangi Özelliklere Sahip Olmalı?

CRM yazılımları söz konusu olduğunda müşteriyi doğru anlayan bir yazılımın gerekliliği akla gelmektedir. İyi CRM yazılımı müşterinin dilinden anlayan ve müşterilerin başarılı bir şekilde yönetimine imkan sağlayan özelliklere sahip olmalıdır. Peki, herhangi bir CRM yazılımı, tam anlamıyla müşterilere hitap eden özelliklere sahip olabilir mi?


Oğuzhan Arslan 1170 gün önce yazdı...
İyi CRM Yazılımı Hangi Özelliklere Sahip Olmalı?
CRM yazılımları söz konusu olduğunda müşteriyi doğru anlayan bir yazılımın gerekliliği akla gelmektedir. İyi CRM yazılımı müşterinin dilinden anlayan ve müşterilerin başarılı bir şekilde yönetimine imkan sağlayan özelliklere sahip olmalıdır. Peki, herhangi bir CRM yazılımı, tam anlamıyla müşterilere hitap eden özelliklere sahip olabilir mi?

Aslında CRM yazılımlarını birbirinden ayıran özelliklerin başında, müşteriye hitap edebilme yeterlilikleri gelmektedir. Yani müşteri yönetimi için gerekli olan araçları sağlamayan bir CRM yazılımının işlevsel olduğunu söyleyemeyiz. CRM yazılımları, firmaların ticari stratejilerini başarı ile yürütmek için gerekli olan araçlara sahip olmalıdır.

DinamikCRM yazılımı, müşteri ilişkileri yönetimi söz konusu olduğunda çok sayıda modülü ile firmalara yardımcı olmaktadır. Yazılım içerisinde, hemen her sektöre uygun modüller sunulmaktadır. DinamikCRM yazılımını belirli bir süreliğine ücretsiz olarak denemek mümkündür.
İyi CRM Yazılımı Nasıl Anlaşılır?

İyi CRM Yazılımı Nasıl Anlaşılır?
Bilindiği gibi piyasada çok sayıda CRM yazılımı bulunmaktadır. Bu yazılımları üreten firma sayısı ile birlikte CRM yazılımlarının sayısı da her geçen gün artmaktadır. Ancak niceliksel bir artışa rağmen bu yazılımların ne yazık ki pek çoğu birbirine benzemektedir. Bu yazılımlar özgün olmayan halleriyle İyi CRM yazılımı için örnek olabilecek bir yazılım olmaktan uzaktırlar.

Dünyada en çok kullanılan CRM yazılımları incelendiğinde, bu yazılımların, firmaların sübjektif yapısına kolaylıkla uyarlanabildikleri görülmektedir. Yani yazılımı kullanan herhangi bir firma, yazılımın özelliklerini kendi işine rahatlıkla entegre edebilmektedir. Zaten firmanın faaliyet gösterdiği sektörün ihtiyaçlarına uygun özellikler sunmayan yazılımlar, firma için fayda sağlamayan yazılımlar olacaktır.

DinamikCRM yazılımı her firmanın iş süreçlerine kolaylıkla entegre edilebilen modüllere sahiptir. Bu sayede müşteri ilişkileri yönetiminde başarıyı sağlayan firmalar, aynı zamanda iş süreçlerini de daha kolay bir hale getirmektedir.
Kaliteli bir CRM yazılımının, firma yapısına uyum sağlaması gerekmektedir. Ayrıca kaliteli bir CRM yazılımı, esnek yapıya sahip olarak sektördeki gelişmelere anında adapte olabilmelidir. Ticari hayatta, müşteri ihtiyaçları ve beklentileri hızlı bir şekilde değişebilmektedir. İhtiyaçlara ve beklentilere ayak uyduramayan yazılımlar firmalara yeterli çözümler sunamamaktadır.

Bir Firma CRM Yazılımından Neler Bekler?

Bir Firma CRM Yazılımından Neler Bekler?
İyi CRM yazılımı firmayı başarıya götüren uygulamaları barındırır. Bu yazılımlar, öncelikle firmanın iş süreçlerini takip etmede hatasız sonuçlar sunmalıdır. Aynı zamanda takip edilen iş süreçlerine, bu yazılımlar aracılığıyla müdahale etmek de mümkün olmalıdır. Anlık olarak aksiyon yapmaya imkan tanıyan yazılımlar, firmalar için kurtarıcı role sahiptir.

Bir CRM Yazılımı Neler Sunabilir?

Bir CRM Yazılımı Neler Sunabilir?
Günümüzde CRM yazılımları, klasik bir müşteri ilişkileri yönetimi sağlayan uygulamalardan çok daha fazla özelliklere sahiptir. Bugün, gelişmiş CRM yazılımları sayesinde birden çok yazılımın yapabileceği işlemler tek bir yazılım üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Firmaların ihtiyaç duydukları; Çağrı Merkezi, Ön Muhasebe Yönetimi, İş Yönetimi, Çalışan Yönetimi, Online Sipariş Hizmetleri ve çok daha fazlası bu yazılımlarla yapılabilmektedir.Bunun yanı sıra; CRM Programı Fiyatları üretici firmaya ve sunulan özelliklere göre değişiklik gösterebilir. Ancak CRM yazılımı için çok yüksek bütçe ayırmak istemeyen firmalar için de uygun çözümler bulunmaktadır. Firmaların temel düzeyde CRM yazılım özellikleri için ciddi düzeyde yazılım giderlerine katlanmasına gerek yoktur.

DinamikCRM yazılımı, piyasada sunulan diğer CRM yazılımlarına göre bütçe dostu bir yazılımdır. Ayrıca sahip olduğu çok sayıda özellikle birlikte ‘SuperApp’ olarak tanımlanmaktadır. DinamikCRM yazılımının sunduğu özellikleri, belirli bir süreliğine ücretsiz olarak deneyimlemek mümkündür.
Firmam İçin Hangi CRM Yazılımını Seçmeliyim?

Firmam İçin Hangi CRM Yazılımını Seçmeliyim?
İyi CRM programı firmanın faaliyet sürecinde gerek duyulan hizmetleri yazılım üzerinden sağlayabilmelidir. Günümüzde firmalar, kendi faaliyet süreçlerine uygun yazılımlar bulamadıkları için çok yüksek fiyatlar karşılığında kendi yapılarına uygun bir yazılım ürettirmek amacıyla yazılımcılara başvurmaktadır. Bu tarz bir CRM yazılımının maliyetinin yüksek olmasının yanı sıra sistemin devamlılığı için de firmaların önemli giderlere katlanmaları gerekebilir.

Her şeyden önce, bir firmanın ihtiyaç duyduğu CRM yazılımı, temel CRM fonksiyonlarını sağlamalıdır. Örneğin; müşteri takibi ve yönetimi yapmak, bu yazılımların en temel işlevleri arasında yer almaktadır. Müşteri takibini çok özellikli olarak sunabilen bir CRM yazılımı, temel düzeyde firma ihtiyacını rahatlıkla karşılayabilir.Elbette firmaların faaliyetleri süresince ihtiyaç duydukları, yalnızca müşteri takibi ve yönetimi değildir. Firmaların; muhasebeden, sipariş yönetimine kadar ihtiyaç duydukları eylemleri tek bir CRM yazılımından elde etmek mümkündür.

DinamikCRM yazılımı iyi CRM programı arayan firmalara destek sağlamaktadır. Yazılım, çok sayıda özelliği tek bir platform üzerinden sunarak firmalara değer katmaktadır. Yazılımdan, şahıs işletmeleri ve diğer tüm tüzel kişilikler de yararlanabilmektedir. DinamikCRM yazılımını belirli bir süreliğine ücretsiz kullanarak tüm özelliklerini deneyimleyebilirsiniz.
Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.
Son Blog Yazılarımız Yeni 2023 Yılı DinamikCRM İçin Nasıl Geçti? Müşteri Başarısı Neden Bu kadar Önemli Bir Hale Geldi? Otantik: 2023’ün Favori Kelimesi Oldu Satış Sonrası Destek ve Müşteri Yönetimi CRM Uygulamalarında Veri Güvenliği ve Önemi İş Süreçleri Daha Pratik Hale Nasıl Getirilebilir? ChatGpt ile Muhasebe Kaydı Yapılabilir mi? Başarılı Girişimci Hangi Uygulamaları Kullanmalı? Yapay Zekanın Geldiği İleri Bir Seviye: ChatGPT Nedir? Günlük Satışları Arttırmak İçin Fikirler Şirket Yazılım Programları Yöneticilerin En Önemli Yardımcısı Verimli İş Yönetimi Nasıl Sağlanır? Ön Muhasebe Kayıtları İçin Yazılım Gerekli mi? Şirket Başarısı İçin Doğru Yazılım Tercihi Başarılı Müşteri İletişimi Nedir? Nasıl Yapılır? Firmalar Müşteri Memnuniyeti Elde Etmek İçin Nelere Dikkat Etmeli? Kurumsal Firmalar Başarı İçin Nelere Dikkat Etmeli? Okul Bilgi Sistemi Yönetiminde Yazılım Tercihi Nasıl Yapılmalı? Feedback Almak İçin Hangi Yöntemler Kullanılabilir? Dijital Yazılımlarla İş Hayatında Başarılı Olmak! Firmalar İçin Müşteriye Ulaşma Yöntemleri Nelerdir? Online Ödeme Alma Yöntemleri İle İşinizi Geliştirebilirsiniz! Firmalar İçin Geri Bildirim Neden Önemlidir? Firmalar Evrak Takip İşlerini Ne Kadar Önemsemeli? İş Sürekliliği Sağlamak İçin Yazılımlar Faydalı mı? Firmalar Servis Talebi Yönetiminde Nelere Dikkat Etmeli? Müşteri Memnuniyeti Ölçümü İçin Hangi Yöntemler Kullanılabilir? Doğru Bir Çağrı Kayıt Programı Hangi Özelliklere Sahip Olmalı?