Kullandığınız CRM Programları Firmanızla Uyumlu mu?

Müşteriler, firmalar için en önemli unsurlar arasında yer almaktadır. Çünkü bir firmanın karlılığını, firma müşterileri sağlamaktadır. Bu nedenle, günümüzde müşteri ilişkileri yönetimini en optimal düzeyde yapabilmek için yazılımlar kullanılmaktadır.


Oğuzhan Arslan 906 gün önce yazdı...
Kullandığınız CRM Programları Firmanızla Uyumlu mu?

Müşteriler, firmalar için en önemli unsurlar arasında yer almaktadır. Çünkü bir firmanın karlılığını, firma müşterileri sağlamaktadır. Bu nedenle, günümüzde müşteri ilişkileri yönetimini en optimal düzeyde yapabilmek için yazılımlar kullanılmaktadır. Piyasada birbirinden farklı özelliklere sahip çok sayıda CRM yazılımı olduğundan, firma yapısına uygun bir yazılım tercihi yapılmalıdır. Aksi durumda, yanlış seçilen CRM programları firma iş süreçlerini kolaylaştırmak yerine daha da zor bir hale sokabilir.

CRM yazılımları, firmaların yönetim süreçlerine katkı sağlamak üzere çok sayıda özelliğe sahip olabilir. Örneğin bir CRM yazılımı ile; ön muhasebe kayıtları yapmak, müşteri portföyü oluşturmak, çağrı merkezi sistemi kurmak ve online sipariş sürecini takip etmek mümkündür.

DinamikCRM yazılımı piyasadaki en iyi CRM yazılımları arasında yer almaktadır. Yazılımda yer alan çok sayıda modül ile firma iş süreçleri değer kazanmaktadır. Yazılımı belirli bir süre boyunca firmanız için kullanarak iş süreçlerine olan etkisine tanık olabilirsiniz.
CRM Programları Firmaya Neler Sağlamalı?

CRM Programları Firmaya Neler Sağlamalı?

Bir CRM programı, firmanın iş yönetimini kolaylaştırdığı ölçüde firmaya katkı sağlamaktadır. Bu nedenle, firmalar için CRM programları seçiminde firmaya uygun özellikteki yazılımlar göz önünde bulundurulmalıdır. Firmanın iş süreçleri; online sipariş yönetimini, çağrı merkezi modülünü, çalışan idaresini ve ön muhasebe kayıtlarının yapılmasını gerektiriyor olabilir. Bu anlamda firma iş süreçleri dikkate alınarak CRM yazılımı seçimi yapılmalıdır.

DinamikCRM yazılımı her sektörde faaliyet gösteren firmalara uygun modüller sunmaktadır. Tek bir platform üzerinden, birbirine entegre olan modülleri kullanmak mümkündür. Bu sayede birden çok yazılım tarafından yapılabilecek işlemler, tek bir yazılım aracılığıyla yerine getirilmektedir. Bu durum, firmaların genel yönetim giderlerini azaltıcı bir avantaj sağlamaktadır.
CRM Fiyatları Neden Farklılık Gösteriyor?

CRM Fiyatları Neden Farklılık Gösteriyor?

Sektörde birbirinden farklı CRM yazılımları var olmakla birlikte, bu yazılımların pek çoğu benzer özellikler sunmaktadır. Benzer özellik sunmalarına rağmen bazı yazılımların çok yüksek fiyatlardan kullanılabildiği görülmektedir.


Temel özellikler dışında daha çok özellik sağlayan yazılımların karmaşık arayüze sahip olma durumları, firmaları, yazılımı kullanma konusunda zorlayabilir. Bu nedenle CRM programları arasında tercih yapmak durumunda olan bir firmanın, yazılımın fiyatından ziyade kendi iş süreçlerine ne ölçüde uyduğunu dikkate alarak seçim yapması önerilebilir.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.