Müşteri Memnuniyeti Nedir?

Firmaların kar maksimizasyonu hedefleri doğrultusunda mutlu müşterilere sahip olması, yani müşteri memnuniyeti elde etmesi önemlidir. Müşteriler ile sürdürülebilir ilişkiye sahip olan firmaların devamlılıkları da uzun süreli hale gelmektedir.


Yahya Ekinci 1128 gün önce yazdı...
Müşteri Memnuniyeti Nedir?
Firmaların kar maksimizasyonu hedefleri doğrultusunda mutlu müşterilere sahip olması, yani müşteri memnuniyeti elde etmesi önemlidir. Müşteriler ile sürdürülebilir ilişkiye sahip olan firmaların devamlılıkları da uzun süreli hale gelmektedir. Firmalar, müşterilerini memnun etmek için öncelikle hizmet kalitesine önem vermelidir. Mutlu müşteriler görmek adına hizmetin kaliteli bir şekilde sunulması en önemli anahtar kelime olmaktadır.

Mutlu müşteriler, bir firmayı benimseme özelliği sergileyen müşterilerdir. Firmaların sundukları ürün ya da hizmeti beğenen müşteriler firmanın devamlı müşterileri olmaya adaydır. Bir firmanın hizmet kalitesini beğenmeyen müşteriler tek seferlik ürün ve hizmet alımı sonrasında büyük ihtimalle firma ile bağını tamamen koparacaktır. Günümüzde dijital ortamların gelişmesi sonucunda müşterilerin memnuniyeti için dijital platformlardan destek alınmaktadır.

Dijital Programlarla Müşteri Memnuniyeti Nasıl Elde Edilir?

Dijital Programlarla Müşteri Memnuniyeti Nasıl Elde Edilir?
Şirketlerde müşteri memnuniyeti günümüzde CRM programları aracılığı ile artırabilmektedir. Müşterilere ilişkin binlerce veriyi hatasız bir şekilde kayıt altına alabilen bu programlar, mevcut verileri işleyerek raporlayabilmektedir. Bu sayede müşteri davranışlarına yönelik tespitlerin yapılması mümkün hale gelmektedir. Müşterilerin memnun olması, firmalar tarafından müşterilere sunulan ürün ya da hizmetin kalitesine büyük oranda bağlıdır.

CRM programları arasında yer alan DinamikCRM ile müşteri ilişkileri yönetimi profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Firma portföyünde kayıtlı olan tüm müşterilerle herhangi bir platform üzerinden gerçekleştirilen görüşmeler DinamikCRM uygulamasında kayıt altına alınmaktadır. Ayrıca DinamikCRM sayesinde teklif dosyaları oluşturularak bu teklifler tek bir tıklama ile müşterilere gönderilebilmektedir.

DinamikCRM ile Müşteri Yönetimi Nasıl Yapılır?

DinamikCRM ile Müşteri Yönetimi Nasıl Yapılır?
DinamikCRM ile internet olan her yerden müşteri portföyüne ulaşmak mümkündür. Firma portföyünde yer alan şahıs ve firmalara toplu ya da tek tek e-mail ve SMS gönderimi yapılabilmektedir. Müşterilere dayalı verilerden elde edilen sonuçlara göre raporlar sunulmaktadır. Raporlarda yer alan göstergeler Excel’de kullanılan eski usul grafiklerden oldukça farklıdır.

Yeni nesil göstergelerle DinamikCRM programının panelleri daha modern bir görünüme sahiptir. Ayrıca uygulama üzerinden online randevu yönetimi de oldukça kullanışlıdır. DinamikCRM programının müşteri memnuniyeti elde etmek adına firmalara sağladığı çok sayıda imkan bulunmaktadır. Kullanıcı planına uygun olarak DinamikCRM yazılımında gelişmiş özellikler de firmalara sunulmaktadır.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.