Online İş Yönetimi Söz Konusu Olduğunda CRM Avantajları Nelerdir?

Günümüzde sanal mağazaların iş hacminin artması, online iş yönetimi kavramını dikkat çekici bir hale getirmiştir. Artık sanal mağazaların dışında pek çok firmanın online sistemleri kullandığına tanık olmaktayız.


Yahya Ekinci 978 gün önce yazdı...
Online İş Yönetimi Söz Konusu Olduğunda CRM Avantajları Nelerdir?
Günümüzde sanal mağazaların iş hacminin artması, online iş yönetimi kavramını dikkat çekici bir hale getirmiştir. Artık sanal mağazaların dışında pek çok firmanın online sistemleri kullandığına tanık olmaktayız. İş yönetimi için gerekli olan tüm araçlar CRM programları sayesinde kullanıcılara sunulmaktadır. İş yönetimi söz konusu olduğunda profesyonel veri kaydı ve kaydedilen verilerin analiz edilmesi gerekmektedir.

CRM programları binlerce veriyi kayıt altında tutarak bu verilerden anlamlı raporlar oluşturabilmektedir. Firmanın ihtiyaç duyduğu faaliyet raporlarını, bu programlar aracılığı ile kısa sürede elde etmek mümkün hale gelmektedir. Üstelik CRM programları her ölçekteki firmalar için yararlı çözümler sunabilmektedir. Bu programları kullanmak için yalnızca büyük ölçekli bir işletmeye sahip olmak gibi bir şart bulunmamaktadır.

Online İş Yönetimi CRM Programları İle Nasıl Yapılır?

Online İş Yönetimi CRM Programları İle Nasıl Yapılır?
İş Takip Otomasyonu olarak profesyonel çözümler sunan CRM yazılımları, firmaların bütçe takiplerine de yardımcı olmaktadır. Herhangi bir ücretsiz iş takip uygulaması gibi az sayıda fonksiyona sahip değildir. Online iş yönetimi için ihtiyaç duyulan çok sayıda aracı bir yazılım içerisinde CRM programları sunmaktadır. CRM programları aracılığı ile çalışan özlük dosyaları online olarak tutulmaktadır. Çalışanların maaş bilgileri ve kıdemlerine ilişkin bilgileri de sistemde tutmak imkan dahilindedir.

Ayrıca firma müşterilerinden ve iş ortaklarından gelen randevu talepleri de online olarak ayarlanabilmektedir. CRM programları arasında özel bir yeri bulunan DinamikCRM ile yapılabilecekler bunlarla sınırlı değildir. Firmalara sunulan ücretsiz çağrı merkezi özelliği ile tüm görüşmeler kayıt altına alınmaktadır. Ayrıca sanal santral üzerinden randevu yönetimi de yapılabilmektedir.

DinamikCRM ile Müşteri Geri Bildirimleri Almak Mümkün Müdür?

DinamikCRM ile Müşteri Geri Bildirimleri Almak Mümkün Müdür?
DinamikCRM web tabanlı iş takip programı ücretsiz özellikler sağlamaktadır. Program içerisinde sunulan anket özelliği ile müşterilerden, ürün ya da hizmete yönelik geri bildirimler elde edilebilmektedir. Net Tavsiye Skoru anketi ile iş ortaklarına, müşterilere ve firma çalışanlarına anket yapmak mümkündür.

Bu sayede geri bildirimler kayıt altına alınarak firmaya sunulabilmektedir. Anket sonuçlarına göre firmanın hizmet süreçlerini iyileştirmesi mümkün hale gelmektedir. Online iş yönetimi için DinamikCRM programı verimli çözümler sunmaktadır. Programın sağladığı müşteri yönetimi sayesinde firmanın satışlarını artırması da kolaylaşmaktadır.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.