Uzaktan Çalışmaya Hazırlanın

DinamikCRM olarak uzaktan çalışma süreçleriyle ilgili kaslarımızı uzun süredir geliştirmeye devam ediyoruz. Bu yazımızda edindiğimiz deneyimleri sizlerle paylaşacağız.


Yahya Ekinci 1585 gün önce yazdı...
Koronavirüs (COVID-19) salgınının ülkemiz ve tüm dünyada yarattığı etkiler her geçen gün artıyor.

Özellikle 11 Mart 2020 günü Dünya Sağlık Örgütü'nün koronavirüs'ü pandemik (küresel salgın) ilan etmesiyle birlikte evden çalışmanın önemi tekrar gündeme geldi.

Öncelikle bu salgının en yakın zamanda kontrol altına alınması ve tüm hastalarımızın bir an önce iyileşerek sağlıklarına kavuşmasını diliyoruz.

DinamikCRM olarak uzaktan çalışma süreçleriyle ilgili kaslarımızı uzun süredir geliştirmeye devam ediyoruz. Bu yazımızda edindiğimiz deneyimleri sizlerle paylaşacağız.


Mental HazırlıkUzaktan çalışmanın bir tatil olmadığını çalışanlarınızla paylaşın.

Günümüzde bir çok uygulama çalışanın sisteme girdiği ve çıktığı saatleri takip etmekte ve raporlamaktadır. Bu nedenle mesai bakış açısından çıkmadan aynı tempo ile çalışmalara devam edilmelidir.

Evden çalışma düzenine geçilen ilk günlerde -motivasyon anlamında- boşluğa düşme durumu olabilir. İçine düşülen bu durum kısa bir süre sonra yok olacaktır. Ekibinizi bu yönde motive etmeyi, içlerini rahatlatmayı ve sık sık iletişim kurmayı untmayın.


Uzaktan Çalışma İçin Gerekli DonanımlarUzaktan çalışabilmek için intenete bağlı bir taşınabilir bir bilgisayar, Masaüstü PC (Kameralı), Tablet veya Cep Telefonuna sahip olmanız yeterlidir.

Günümüzde neredeyse her evde bulunan standart ADSL altyapısı (4MBPS ve üstü) çalışmanız için yeterli olacaktır.

Eğer video konferans uygulaması kullanarak toplantılar / eğitimler yapacaksanız standart bir kulaklık ve daha yüksek ADSL altyapısı (tercihen vdsl veya fiber) kullanmanız konforunuzu artıracaktır.


Uzaktan Çalışma İçin Gerekli YazılımlarUzaktan çalışabilmek için DinamikCRM gibi bulut tabanlı CRM yazılımına ihtiyacınız bulunmaktadır.

DinamikCRM kullandığınız cihazın lokal ortamında veri tutmaz. Güvenlik için SSL sertifikası kullanır. Tüm veriler Türkiye'deki PCI sertifikalı veri merkezimizde saklanır. Bu nedenle son derece güvenlidir.

DinamikCRM web tabanlı bir uygulama olduğu için çalışanlarınızın bilgisayarına kurulum yapmanıza gerek kalmaz. Internet tarayıcı (Chrome, Internet Explorer, Firefox gibi) ile sisteme giriş yapıp hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca IOS ve Android mobil uygulamalarımızı kullanarak aynı bilgilere erişerek çalışmaya devam edebilirsiniz.

Sanal Santral Entegrasyonlarımız sayesinde bilgisayarınıza kurulu softphone'lar aracılığıyla telefon görüşmelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Günümüzde X-Lite, Zoiper ve NetSipp isimli softphone uygulamaları yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.

Ödeme Sistemi Entegrasyonlarımız sayesinde müşterilerinize online ödeme linkleri göndererek dijital ortamda tahsilatlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Ekibiniz veya müşterilerinizle yapacağınız video konferanslar için WhereBy, Skype ve Zoom gibi düşük maliyetli uygulamaları kullanabilirsiniz. DinamikCRM olarak ürün eğitimlerimiz ve online toplantılarımızı WhereBy ile gerçekleştiriyoruz.

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere...
Son Blog Yazılarımız Yeni 2023 Yılı DinamikCRM İçin Nasıl Geçti? Müşteri Başarısı Neden Bu kadar Önemli Bir Hale Geldi? Otantik: 2023’ün Favori Kelimesi Oldu Satış Sonrası Destek ve Müşteri Yönetimi CRM Uygulamalarında Veri Güvenliği ve Önemi İş Süreçleri Daha Pratik Hale Nasıl Getirilebilir? ChatGpt ile Muhasebe Kaydı Yapılabilir mi? Başarılı Girişimci Hangi Uygulamaları Kullanmalı? Yapay Zekanın Geldiği İleri Bir Seviye: ChatGPT Nedir? Günlük Satışları Arttırmak İçin Fikirler Şirket Yazılım Programları Yöneticilerin En Önemli Yardımcısı Verimli İş Yönetimi Nasıl Sağlanır? Ön Muhasebe Kayıtları İçin Yazılım Gerekli mi? Şirket Başarısı İçin Doğru Yazılım Tercihi Başarılı Müşteri İletişimi Nedir? Nasıl Yapılır? Firmalar Müşteri Memnuniyeti Elde Etmek İçin Nelere Dikkat Etmeli? Kurumsal Firmalar Başarı İçin Nelere Dikkat Etmeli? Okul Bilgi Sistemi Yönetiminde Yazılım Tercihi Nasıl Yapılmalı? Feedback Almak İçin Hangi Yöntemler Kullanılabilir? Dijital Yazılımlarla İş Hayatında Başarılı Olmak! Firmalar İçin Müşteriye Ulaşma Yöntemleri Nelerdir? Online Ödeme Alma Yöntemleri İle İşinizi Geliştirebilirsiniz! Firmalar İçin Geri Bildirim Neden Önemlidir? Firmalar Evrak Takip İşlerini Ne Kadar Önemsemeli? İş Sürekliliği Sağlamak İçin Yazılımlar Faydalı mı? Firmalar Servis Talebi Yönetiminde Nelere Dikkat Etmeli? Müşteri Memnuniyeti Ölçümü İçin Hangi Yöntemler Kullanılabilir? Doğru Bir Çağrı Kayıt Programı Hangi Özelliklere Sahip Olmalı?