Firmalar Evrak Takip İşlerini Ne Kadar Önemsemeli?

İş süreçlerinde, evrak üretmeden işlem yapmak pek de mümkün değil. Evraklar, ticari oluşumların hemen her iş sürecinde karşılaştıkları önemli belgeler arasında yer alıyor. Evrakın bu denli önemli olması sonucunda evrak takip işleri firmalar tarafından ciddiye alınmalı.


Oğuzhan Arslan 1123 gün önce yazdı...
Firmalar Evrak Takip İşlerini Ne Kadar Önemsemeli?

İş süreçlerinde, evrak üretmeden işlem yapmak pek de mümkün değil. Evraklar, ticari oluşumların hemen her iş sürecinde karşılaştıkları önemli belgeler arasında yer alıyor. Evrakın bu denli önemli olması sonucunda evrak takip işleri firmalar tarafından ciddiye alınmalı.

Evrak sayısı fazla olan firmalar, evraklarını elektronik ortamda kayıt altına alarak evrak güvenliğini sağlayabilirler. Ticari oluşumların tabi oldukları yasal mevzuat gereğince saklanması gereken belgeler, ihtiyaç duyulduğunda pratik bir ilgililere sunulabilmeli. Bunun en kolay yöntemi ise bilgisayar yazılımları tarafından sunulan imkanlardan faydalanmak…

DinamikCRM yazılımı, sahip olduğu modüller aracılığıyla firmaların iş süreçlerini pratik bir hale getirmekte. Yazılımda yer alan ‘Evrak Takip’ modülü, firmaların sahip olduğu belgelerin, yazılımdaki platforma hızlı bir şekilde yüklenmesine imkan tanıyor. Bununla birlikte yazılım, evrak takip listesi oluşturarak kullanıcı işlemlerine kolaylık da sağlıyor.
Kaybolan Evraklar Ciddi Bir Sorun Oluşturabilir!

Kaybolan Evraklar Ciddi Bir Sorun Oluşturabilir!

Yasal mevzuat gereği ticari oluşumlar 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu ve 213 sayılı Vergi Usul Kanunu gereğince çok sayıda evrakı belirli bir süre boyunca saklamak durumdalar… Evraklar, klasik usulde dosyalanarak firma arşivinde saklanabilir.

Ancak bu durumda, arşivde yer alan herhangi bir evraka ulaşmak için tüm dosyaların taranması gündeme gelebilir. Bu tarz bir işlem, ciddi anlamda zaman ve emek kaybına neden olacaktır.

Bu kadar zor bir süreçle uğraşmak yerine, bilgisayar yazılımları aracılığıyla evrak takip işlemleri hızlı bir şekilde yapılabilir. Sisteme, istenen formatta yüklenebilen belgeler, kayıt sırasında üretilen evrak listeleri yardımıyla çok kısa sürede sistemden geri çağrılabilir.

Evrak Takip İşlemleri İçin Evrak Listeleri Oluşturmak

Evrak Takip İşlemleri İçin Evrak Listeleri Oluşturmak

Evrak listeleri, firma çevresinin de bazı durumlarda ilgisini çekebilir. Böyle durumlarda, firmanın sahip olduğu arşiv bilgilerini, yazılım aracılığıyla ilgililere göndermek gerekebilir. Tek bir tıklama ile firma arşiv bilgilerini oluşturabilen yazılımlar, arşiv yönetimini önemseyen firmalar için kullanışlı sayılmakta.

DinamikCRM yazılımı evrak takip modülü sayesinde evrak listelerini anlık oluşturabilmekte. Ayrıca bu listeleri, yazılım üzerinden firma çevresine göndermek de oldukça pratik. DinamikCRM yazılımı evrak yönetimine önem veren firmalar için kesinlikle kullanılması gereken bir CRM yazılımı. DinamikCRM’yi iş süreçlerinde kullanmak isteyen firmalar, çok uygun şartlar altında yazılımın tüm özelliklerine sahip olabilirler.
Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.
Son Blog Yazılarımız Yeni 2023 Yılı DinamikCRM İçin Nasıl Geçti? Müşteri Başarısı Neden Bu kadar Önemli Bir Hale Geldi? Otantik: 2023’ün Favori Kelimesi Oldu Satış Sonrası Destek ve Müşteri Yönetimi CRM Uygulamalarında Veri Güvenliği ve Önemi İş Süreçleri Daha Pratik Hale Nasıl Getirilebilir? ChatGpt ile Muhasebe Kaydı Yapılabilir mi? Başarılı Girişimci Hangi Uygulamaları Kullanmalı? Yapay Zekanın Geldiği İleri Bir Seviye: ChatGPT Nedir? Günlük Satışları Arttırmak İçin Fikirler Şirket Yazılım Programları Yöneticilerin En Önemli Yardımcısı Verimli İş Yönetimi Nasıl Sağlanır? Ön Muhasebe Kayıtları İçin Yazılım Gerekli mi? Şirket Başarısı İçin Doğru Yazılım Tercihi Başarılı Müşteri İletişimi Nedir? Nasıl Yapılır? Firmalar Müşteri Memnuniyeti Elde Etmek İçin Nelere Dikkat Etmeli? Kurumsal Firmalar Başarı İçin Nelere Dikkat Etmeli? Okul Bilgi Sistemi Yönetiminde Yazılım Tercihi Nasıl Yapılmalı? Feedback Almak İçin Hangi Yöntemler Kullanılabilir? Dijital Yazılımlarla İş Hayatında Başarılı Olmak! Firmalar İçin Müşteriye Ulaşma Yöntemleri Nelerdir? Online Ödeme Alma Yöntemleri İle İşinizi Geliştirebilirsiniz! Firmalar İçin Geri Bildirim Neden Önemlidir? Firmalar Evrak Takip İşlerini Ne Kadar Önemsemeli? İş Sürekliliği Sağlamak İçin Yazılımlar Faydalı mı? Firmalar Servis Talebi Yönetiminde Nelere Dikkat Etmeli? Müşteri Memnuniyeti Ölçümü İçin Hangi Yöntemler Kullanılabilir? Doğru Bir Çağrı Kayıt Programı Hangi Özelliklere Sahip Olmalı?